Makedonski Vicevi

Знаеш ли зошто слонот има зелени јајца?

За кога ке му го пушиш да си ги одмараш очите!! лјолј

strumica^


Разговараат тројца будали во лидница:
Првиот вели:Јас сум Наполеон!!!
Вториот бели:КОј ти кажа?
Првиот вели:Господ ми кажа!
Третиот вели:Лаже лаже јас не му кажав!!!!

viktor fraerot


Си Биле Шест Склерозни Баби И Едната Од Нив се Викала Вера.
И Решиле Бабите Да Одат На Кафе Кај Вера.
И Вера Ги Прашала Дали Ке Пијат Кафе И Тие Рекле Да.После Петнаесет Минути Вера Пак Ги Прашала Дали Ке Пијат Кафе (Бидејки Брзо Заборавале)Тие Пак Рекле Да.И Така 5-6 Пати Пиеле Кафе.Кога Тргнале Накај Дома И Кога Требало Да Се Разделат Едната од Нив Рекла:Ех Таа Вера Ни Кафе Не Ни Свари,А Другата Рекла:А Ти Па Кај Ја Виде Вера?!

G_Payton&X-W


Вистинит случај!!!

Запира кавадаречки пандур кола со скопска регизтрација близу кавадарци и им вика:
– Ај ти опашај се!
пауза
– Опашај ја и жена ти јас да не ја опашам!!
?!?!?!

Луди Куре


Отишол некој типац кај ороспиите поктај МРТВ.
-Колку кошта? – прашал,
-100 марки. – му одговорила
-А за 200 марки може ли и да те тепам? – прашал
-А до кога? – прашала
-Додека не ми ги вратиш парите!! – и рекол

Луди Куре


Отишле двајца кумановци на одмор во Црна Гора и залутале на нудистичка плажа:
– Што правив овија?? – прашува едниот.
– Па зар не видиш дека си ги пржив пичке! – Одговара другиот.
– Ту бе, ми у Куманово сви ги ебасмо живе!

Луди Куре


Еден постар човек отишол кај волшебникот да побара помош.
-Дали можеш да ми ја симнеш клетвата што ми ја фрлија пред 40 години?- Го прашал.
– Можеби и ќе можам, само треба точно од збор до збор да ми ја кажеш. Му одговорил волшебникот.
Не двоумејќи се човекот рекол:
– А сега ве прогласувам за маж и жена……

jovica


Разговараат две пријателки…
1. Маж ти уште работи во полиција ?
2. Не, сега е во затвор
1. ???
2. Затоа што силувал една девојка додека бил на должност
1. А со девојката што стана ?
2. И таа е во затвор
1. ???
2. Заради спротиставување кон полицаец !!!

Коколо


Некој човек полагал за кола неколку време но никако да положи.
Оди човекот по 16 пат и си рекол е сега дури мора да положам и го среќава негов пријател и го прашува:
Како бе положи ли,а тој му рекол: Чекам инструкторот да излезе од болница па да ми каже сто сум направил.

TUBA^


Некоја жена сакала да си купи вибратор и отишла во секс шоп и проавачот и вика еве овде на ѕидот одберете. Гледала жената гледала ,на крај се одлучла.
Продавацот ја прасува кој го сака:
– еве ке го земам оној црвениот во ќошот горе.
– аа извинете ама тој не е за продавање.
– а зашто ?
– па тоа ни е апаратот за пожар.

:))

Dejan M


си била некоја зенска и си фатила децко ама тој и рекол дека и е многу сирока .
таа посла на доктор му казала и тој ја сосил .
потоа таа си фатила друг децко и тој и рекол дека и е тесна .
посла кај истиот доктор и тој ја раширил.
понекој ден друг децко сто си фатила и рекол дека и е тесна .
оди кај докторот таа пак ,и докторот шија пола саат и повеке а таа му вели :
-аман бе докторе со стори толку долго!!??
а тој и вели :
-сто се секирас ти шијам ПАТЕНТ!!!!!

demar


СИ СЕТАЛЕ ДВЕ ЈАЈЦА ПО УЛИЦАААААААААА
ЕДНОТО ГО ИЗГАЗИЛО АВТОБУС А НА ДРУГОТО МУ ПУКНАЛА ЗОЛЦКАТА ОД СТРАВ

AREN


– Келнер, ми се дави мува во супата.
– Е па, да не сакаш да ти игра ватерпол?

RDX (F)


Седнале на маса Клинтон,Путин и Милошевиќ и разговараат кој колку месечно заработува:
Клинтон вели:јас со едномесечна плата можам да купам мерцедес а вие со колку плати можете
Путин вели ;па јас за два месеца би можел да купам мерцедес.
Милошевиќ молчи.
Двајцата му викаат на Милошевик што молчиш кажи за колку плати би купил мерцедес
Милошевик вика чекај да го викнам синот да пресмета
Син му пресметува и вика :па тата за четири месеца
Милошевик му вика :па ја сам претседник Југославије како то за четири месеца
Син му;ПА ТАТА МЕРЦЕДЕС ЈЕ ВЕЛИКА ФИРМА

tocka


Двајца дрво пијани седат на улица… По некое време здогледуваат некој цајкан како иде на кај нив…
-Гиго, Гиго.. ти гарантирам дека овој цајканов што иде навака е педер !
-Зошто така мислиш бе ?
-Гледај колку жени шетаат наоколу, а овој ќе видиш, ќе ни се закачи баш на нас !

Trixx


Маж и жена си дошле дома во новиот стан и легнале да спијат. Арно ама комшијата од другиот стан многу силно хрчел и овие неможеле да заспијат…
После саат време вртење во кревет, мажов почнал да чука на зидот:
-Комши, извини вака, ама ај темолам испуши една цигара 10 минути на тераса, колку да заспиеме па после пак легни си
-Нема проблем комшија…. и комшијава станал и направил пауза.
Сабајлето мажов и женава станале и одма на секс удриле… Уф, ах, оф, ај… се посилно стенкале… и едно пола саат така, кога на сред секс им чука комшијата на зидот:
-Комшија, услуга за услуга, ај сега вие направите 10 минути пуш пауза, неможам да си ги закопчам панталоните !!!

Trixx


си се шетале две батерии едната паднала другата се потрошила од смеење?!.

GLOBIO


Плавуша иде кај саатчар и му вика абе саатов ми се заебал и не ми работи… Човеков го проверува , се е ок .. и вика саатов е супер, а она го прашува зашто по некое време се гаси, а кога го купила и рекле дека е дигитален..
Саатчаров се смее и и вика.. епа саатот е на навивање.
Плавушта го зима и почнува:
‘ВАРДАР… ВАРДАР…’

||Gonzo||


Зошто плавуша ги мие нозете со чорапи?

????????????

Зошто водата е ладна.

Goran Jordanovski


На некој Човек од лудница му рекле дека ке го пуШтат ако направи добро дело.Тој видел како некој Човек се дави и го спасил.Се враЌа и му кажува сто направил.Го прасуваат каде е Човекот.

-Го обесив да се суШи.

ace


Некој цовек си купил една врека секер.Поминува покрај некој басен каде сто се капеле голи зени.Секерот му се тура во вода.Сто станува????

-Компот од сливи.

Ace


Како да избегаш од пустина ако со тебе имаш само динамит ,кибрит и ножици????????
—со кибритот го палиш динамитот,,,динамитот експлодирува,,,,,,,прави ЏУМБУС
—со ножиците го сечеш ЏУМ,,,останува само БУС,,,,и со БУСот си одиш од пустината

simo


Си биле маж и жена и купиле велосипед и сега мажов вози пред женава а оваа го гледа и и вика: жено гледај ме сега како возам без раце….е сега гледај ме како возам без нозе… и по некое време е сега гледај како возам без заби ..

Epikur


Влегува убиец во стан и гледа маж и жена. Ја прашува жената: Како се викаш?
Таа одговара Елизабета. Тебе нема да те убијам зашто така се викаше мајка ми.
Го прашува мажот а ти како се викаш?
Јас сум Тони а другарите ме викаат Елизабета.

Zan


> Најкратка дефиниција на СЕКС:

> > Хоп, прц, ах, штрц !

Trajan


Мујо го критикува својот син Сулјо.
-Глуп си ко ова-му ви ка Мујо на Сулјо чукајќи во масата.А син му вика:
-Тато некој чука на врата,а Мујо:
-Седи тука ја ќе отворам.

ShTrUmF


Си бил еден поп и возел велосипед. И го сретнала полиција.
Добарден – рекол попот.
Како сте – рекол полицаецот.
Добро еве возам.-попот
Немој да возите многу брзо зосто може мантијата да ви се закачи.
Но ГОСПОД е со мене – рекол попот
ААА тогаш да платите казна.
Но зошто – прашал попот.
ЕПА ДВАЈЦА НА ЕДЕН ВЕЛОСИОЕД НЕ МОЖЕ
ТОА СЕ КАЗНУВА
КИКИККИК

NATKA-ELEKTRA


Се шетаат двајца мажи по улица и едниот му се жали на другиот:
Првиот: Да ти кажам колку лоша жена имам дома, секој ден ја кршам од ќотек, а таа пак по старо, веќе рацете ми отпаднаа од мавање.
Другиот: Еее да видиш ти јас имам друга тактика, ќе си ја фрлам жената по скали, па таа сама си се удира каде сака, а мене не ме болат рацете.

tl.


Прашале две русокоси :

– Дали сте вие ученички?
– Не, ние сме две братучетки.

Trajan


> Која е разликата помеѓу батерија и жена?

> > Батеријата има и позитивен пол!

Trajan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (94 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +6 (from 14 votes)
Makedonski Vicevi, 8.2 out of 10 based on 94 ratings

Share and Enjoy

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS

46 thoughts on “Makedonski Vicevi”

 1. sosto policajcite ko ke odat vo pustina nosat vrata od kola?

  zosto ko ke mu bidi zesko ke go otvorat prozorecot i ke se izluftira

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.9/5 (7 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 6 votes)
 2. Zasto zene vole policajcne? – Zasto imaju dva pendraka.. :) :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (5 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 5 votes)
 3. sto e plavusa na fakultet?

  -POSETITEL-

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.6/5 (5 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 6 votes)
 4. zosto plavusa se gleda a ogledalo so zatvoreni oci?
  zatoa sto saka da vidi kako izgleda koga spie

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.8/5 (5 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 7 votes)
 5. BILE SI MUJO I XASO I BILE VO ZATVOR I OVAJ XASO ZEMAL DA SARA PO ZIDO I MUJO MU RECEL XASOO NE SARAJ KE NE ISPADAT OD ZATVOR /// XAXAXAAXXA

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 7 votes)
 6. СИ БИЛЕ МУЈО И ХАСО И ПАДНАЛЕ ВО НЕКОЈ ДОЛ.ТОГАШ МУЈО МУ РЕКОЛ НА ХАСО:АКО ЗА ЕДЕН СААТ НЕ ИСПАДНИМЕ ЈАС ЦИ ОДАМ!!!:D:D:D:D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.1/5 (7 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 5 votes)
 7. РАЗГОВАРААТ ДВЕ РУСОКОСИ.ЕДНАТА ЈА ПРАШУВА ДРУГАТА:ШТО МИСЛИШ ШТО Е ПОБЛИСКУ МЕСЕЧИНАТА ИЛИ ЛОНДОН?ДРУГАТА ОДГОВОРИЛА:ПА СЕ РАЗБИРА МЕСЕЧИНАТА.ЗОШТО?-ЈА ПРАШАЛА ДРУГАТА
  ПА ЗАТОА ШТО МЕСЕЧИНАТА СЕ ГЛЕДА ОД ТУКА А ЛОНДОН НЕ. :):):):)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.6/5 (7 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 8. da be….si bile dva avtobusi ednio zolt drugio za resen zaminal……ooho…..smejtese be aman smesen bese so

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.8/5 (6 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -6 (from 8 votes)
 9. hahahah… daj otvorete dzamojte da izlegvat glupostite xD

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.2/5 (5 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 4 votes)
 10. si bile trojca u ludnica, i sakale da izbegaat.koga se stemnilo, otisle kaj nadvoresnata vrata,no taa bila metalna.se dogovorile da skoknat niz klucalkata. prviot skoka, se mava vo vrata, i paga, vtoriov isto taka, i tretiov im vika: kako mozete da izlezete koga od drugata strana na vratata e klucot… haahah

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 11. SI BILE 2 BRAKA I RESILE DA OTVORAT DUKAN.VO KOJ KE IMALO SE I SESTO.DOVAGA EDEN MUSTERIJA I MU VELI NA PRODAVACOT DAJ MI 3kg NISTO.IPRODAVACOT: MISLEL MISLEL I MU REKOL ODI GORE KAJ GAZDATA TOJ KE TI DADE 3kg NISTO.I GAZDATA: MU REKOL POVELETE STO SAKATE?MUSTERIJATA: MU REKOL SAKAM 3KG NISTO.FAZDATA:SE ZACUDIL I SE MISLEL,MISLEL I NA KRAJ MU TEKNALO I MU REKOL NA MUSTERIJATA AJ IZGASI JA STRUJATA! MUSTERIJATA JA IZGASIL I GAZDATA: GO PRASAL STO GLEAS? MUSTERIJATA:ODGOVORIL NISTO,GAZDATA:MU REKOL ZIMAJ 3kg I BEGAJ OD TUKA.–:D:D:D hahah

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +5 (from 5 votes)
 12. Si bil eden coek vo ludnica.I toj imal drugar so ne bil vo ludnica i eden den ovaj drugarov mu pratil pismo na ludakov i go prasal kako mu e tamu.I ovaj odogvoril: Super e bratce, imame bazen, sekoj den skokame u nego a ko ke se dobro raspolozeni doktorite i voda ni pustaat 😀 😀 :D:D:D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 13. Si bil nekoj coek i otishol na doktor.
  i mu veli na doktoro:Doktore si ja skrshiv rakata na poveke mesta!
  i doktoro mu vraka:Epa ne odi poveke na tie mesta !!! LOL

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 14. Se setaat dve CD-nja po ulica i gledaat edna gramofonska ploca, i ednoto CD mu veli na drugoto poglednija onaa narkomanka e seuste na igla…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 15. vicevive se super jas umrev od smeenje! eve i od mene: zasto plavusa ne mie zabi? ne i go sobira sapunot vo usta

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 5 votes)
 16. Trca petel po kokoska a ona razmisluva.
  Ako zastam ke me e*e i site ke mislat deka sum k*rva.
  Ako pobegnam nema da me e*e, ama ke padnam nesakajki.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 4 votes)
 17. super vi se vicovive nema so se iznasmeav pozzz:D:D:D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 18. jaki vicovi hahahhah

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 19. dvajca kelavi mazi se kubat za kosa

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 20. si bile dve plavusi i se karale koj da bide vo sredina! :D:D:D smesno

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 5 votes)
 21. vicevive ne se i4 ubavi! :~( nw mi se svigaat zs jas ne 4itam vicevi poveke sum po knigite i u4enjeto! samo da ve prasam kaj ke se zapisete vo srdno ako citate vicevi!???

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -6 (from 6 votes)
 22. ne treba da citame vicei treba knigi da se cita istorii da se ucat matematika da se vezba, pa stvarno jas nosam o4ila zatoa sto mnm citam. bubalica sum, ok ne se falam ali najdobra u4eni4ka sum od celo skolo hellooo! a vie ste opsednati so ovie gubrinja(vicevi) treba da se u4i! jas ke vi bidam primer. jas sum se4ij primer za u4enje treba mnoguuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu u4enje

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (4 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -9 (from 9 votes)
 23. nikogas vo zivot ne sum zapamtila vic zatoa imam petki i samo 55555555555555555555555555

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -7 (from 7 votes)
 24. AJ SEA vicovi da ne se cita a ? samo kniga da se gledalo ccc… Smejte se luge smeenjeto e zdravo :D. Si bile dvajca pijanici i se setale po zeleznicka pruga. I edniot mu rekol na drugiot: lele uste kolku ima za odenje :S? A drugiot odgovoril: Ne beri gajle eve ide liftot :D…. (vozot) 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 25. kako se vika mozocen udar kaj plavusa?
  -Udar vo prazno!
  hahahahihihi

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 26. Zosto plavusa jade vesnici?
  -Za da cita vo sebe!
  hahaha!!!!!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 27. SAMO CAK NORRIS GI OTVORA VRATETE U RAMSTOD :d:d NIKOJ NE SMEE DA SE ZAKACI SO CAK NORIS ZOS NEMA DOMA NI 1 ZAKACALKA :d:d 2 KOSTURI SE STIPAT :d:d SUVA KRPA NA DNO MORE ,,, VOZ PREGAZIO SINI ,, POZZ DO SITE SO CITAAT VESNICI

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 28. Lele ovaa sanida so e potpisana e stvarno da ne zboram….mislam ja otvorila stranava i ne sudi zs citame vicovi, pa ne e zivot o4i da ti se stopat u istorija i matematika bee ejj alooo. Ok, ja ne vikam deka ne treba da se u4i, ali ako ne citam vicovi se custvuvam kako glupa4a1 ZATOA LUGE CITAJTE VICEVI I OSTAVAJTE USTE VO KOMENTARITE! POZZZZZZ

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 29. abe nenormalni…i ovaa guskava s*a*r*a so pisala deka ne trebalo da se u4i mn,i ovoj bugmeno so jade burek i so ccka i so vika ccc. vicovite se ness nepotrebno i zatoa ne citam i samo kritikuvam vico drogasi aj cao

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 30. sanida bubalica si zimi se ti ne si primer ti si budala ja kniga ne fakam godinata i pak mnogu dobar pominuvam ali vesel sum a ti ako ne saskas viceve da te nema na stranicava poveke ovaa stranicava veke !! EDEN POLICAEC KOGA IZLEGOL OD FURNA MU REKOL NA KOLEGATA :AKO PGODIS KOLKU KROFNI SI KUPIV KE TI GI DADAM I DVETE!!HAHAHAH

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 31. stoi rekla cetkata za zabi na cetkata za cevli
  crno ti bilo pisano

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 3 votes)
 32. Cak Noris koga sere ne se stega tuku gomnoto samo izleguva od strav….hahaha

  Cak Noris ne jade med tuku toj dzvaka pceli….hahaha

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 33. SI BILE 3CA DRUGARI I PATUVALE SO AVION I AVIONOT PADNAL VO PUSTINA I SAMO OVIE 3CA PREZIVEALE I SO DENOVI PATUVALE PO PUSTINATA I NEKOJ DEN SETAJKI SE PO PUSTINATANEKOJ OD NIV SO NOGATA UDRIL VO NEKOJA BOLZEBNA LAMBA (KAKO LAMBATA NA ALLADIN) I OD LAMBATA IZLEGOL EDEN OGROMEN CIN IM IM KAZAL DEKA SEKOJ IMA PRAVO NA EDNA ZELBA I MU REKOL NA PRVIOT SO ZELBA SAKA I OVOJ MU VELI:JAS SAKAM DA SI OTIDAM KAJ MOJATA FAMILIJA I CINOT SAMO RAKOPLESKAV SO RAKATA I OVOJ ISCEZNAL ISTO I TAKA SO VTORIOT I DOSOL RED NA TRETIOT I PAK CINOT GO PRASAL STO SAKA I OVOJ MU VELI:NA MENE MI STANA MN DOSADNO OVDE VRATI MI GI DRUGARITE NAZAT

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 34. SI BILE MUJO I HASO KOI ZIVEELE VO SELOTO I VO SELOTO NEMALO RABOTA I MUJO MU VELI NA HASO:HASO OVDE VO SELOTO NEMA MN RABOTA AJ KE ODIME VO GRADOT I TAMU KE BARAME RABOTA I HASO MU VELI PAK NA MUJO:PA KAKO KE ZNAAT DEKA BARAME RABOTA I MUJO:PA KE PISEME VO EDEN GOLEM NATPIS DEKA BARAME RABOTA I SE GOGOVORILE I TRGNALE VO GRADOT I KOGA STIGNALE VBO GRADOT PRED NIV ZASTANAL EDNO BMW I OD KOLATA IZLEGOL NEKOJ SI BIZNISMEN I IM KAZAL:AKO BARATE RABOTA ELATE SO MENE I OVIE SE KACILE VO KOLATA I OTISLE VO EDNA PRODAVNICA KADE SE PRODAVAAT KLAVIRI I COVEKOT IM REKOL:OVOJ KLAVIE KE GO NOSITE NA OVAA ADRESA I PARITE KE GI ZEMETE OD GOSPOGICATA I OVIE SE KACILE VO EDNO TAXI I OTISLE A COVEKOY ZIVEEL VO ADNA ZGRADA AMA NA 10TI KAT I OVIE SE KAZIVE VO 8MI OT KAT I MUJO MU VELI HA HASO:HASO IMAM TI ENDA DOBRA EDNA LOSA VEST KOJ OD NIV SAKAS DA GO SLUSNES PRV I HASO:PA KAZI MI JA PRVO DOBRATA I MUJO:DOBRATA E DEKA SME NA 8MI OT KAT I NI OSTANAA USTE 2 KATA A LOSATA E DEKA SME SE KACILE NA POGRESNA ZGRADA

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 35. vicovite se super eve eden i od mene NA KOE PREVOZNO SRETSTVO MENJACOT MU E MEGU NOZE,traktor

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 36. bile si dvujca i stanale trujca…hhhhhhhhhh

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 37. si bilo edno tipce vo aftobus i ke odil na pazar.tipot sedel tocno do dzamot na aftobusot no dzamot bil otvoren do kraj.arno ama edna baba sednala do nego i mu rekla:SIN4E AJ AKO SAKAS ZATVORI GO DZAMOT OTI VONKA E MNOGU LADNO i tipceto odgovoril:A SO MISLES BABICKE AKO GO ZATVORAM DZAMOT VONKA ZESKO LI KE E????

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 38. super se vicevive i samo citajte!!!Eve i od mene:Dve zabi sedat na bregot na edna reka, koga odednas pocnalo da vrne.Ednata zaba i veli na drugata:Ajde da skokneme vo vodata za da ne nakisneme:)
  Eve uste edna:Tatkoto go sdogleduva sinot kako lepi sliki od nego vo tetratka i go prasal:Zosto lepis fotografii od mene vo tetratka. I na toa sinot mu odgovara:Zatoa sto saka nastavnickata da go vidi koja budala mi gi pisuva domasnite zadaci!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 39. si bile mujo i haso i haso otisol kaj mujo i zavrnalo i mujo mu rekol na haso sega ke spies kaj mene i otisol tamu mujo da mesti krevet i se vaka i go nema haso i po nekoe vreme zvoni nekoj na vrata toa bil haso i mujo go prasuva kaj bese be haso veli bev da si gi zemam pizamite

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 40. Зошто јапонците се жолти?Бидејќи мочале спроти ветерот!:D 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 41. zs plavusa koga se banja ja ostava vratata otvorena?? zatoa za da ne ja zirkat od dupceto

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 42. bile dvajca policajci na smena i resavale krstozbor …zelencuk so tri bukvi..zelka…neja sobira..epa zemi pomala..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 43. SI BILE DVAJCA POLICAJCI NA RABOTNO MESTO RSAVALE KRSTOZBOR. EDNIOT-ZELENCUK SO TRI BUKVI.. DRUGIJOT-ZELKA.. EDNOT-NE JA SOBIRA.. DRUGIOT-EPA ZEMI POMALA..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 44. SE SETALA CRVENKAPA NIZ SUMATA I NAIDELA NA VOLKOT PA GO PRASALA..
  VOLKU ZOSTO TI SE TOLKU GOLEMI OCITE..
  MA OSTAJME NELI GLEDAS DEKA SERAM-I ODGOVORIL VOLKOT..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 45. Една плавуша отишла во техномаркет да си купи телевизор.Таа го прашала човекот кој што работи таму колку е телевизорот пред неа.Тој и рекол дека плавуши не служат.Таа се префарбала црно и повторно отишла и тој повторно и рекол дека плавуши не служат.Таа се префарбала црвено и повторно отишла и повторно и рекол дека плавуши не услужуваат.Тогаш таа рекла
  -Па како познаваш дека сум плавуша,јас се префарбав црвено..
  А тој и рекол
  -Епа се познава бидејќи оваа не е телевизор,ова е микропечка.
  -Епа се познава

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × four =